Sněhová královna
Sněhová královna
Velká scéna

Sněhová královna

Sněhová královna je patrně nejznámější pohádkou H. Ch. Andersena. Autoři libreta, Jan a Alena Pixovi, převyprávěli příběh tak, aby se diváci zasmáli, pobavili a užili si krásné pohádkové atmosféry.

neděle
5. 12. 2021 od 11:00:00
Volné vstupenky
757
neděle
5. 12. 2021 od 15:00:00
Volné vstupenky
715

Informace o představení

  • 2 hodiny 30 minut včetně přestávky
  • Velká scéna
  • 6+
    Přístupné od 6 let

Sněhová královna

Sněhová královna je patrně nejznámější pohádkou H. Ch. Andersena. Autoři libreta, Jan a Alena Pixovi, převyprávěli příběh tak, aby se diváci zasmáli, pobavili a užili si krásné pohádkové atmosféry. Muzikál umocňuje působivá hudba známého skladatele Zdeňka Bartáka, ve skvělém aranžmá jeho syna Daniela. Divák opravdu nemá čas se nudit, děj má spád, náboj i napětí, jak vše dopadne.

Dvouhodinové představení dokážou jedním dechem sledovat i velcí i malí diváci. Texty písní napsala Kristýna Pixová, choreografie nastudovala Helena Peerová, závěrečnou choreografii souboje připravila choreografka Petra Parvoničová. Režie se ujal známý herec a režisér Lumír Olšovský.

Hlavním motivem je velká láska Gerdy a její dobrodružná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Samotná Sněhová královna je rozporuplná osobnost – zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON dobro.

Umělci a tvůrci

Tvůrci

Hudba
Barták Zdeněk
Hudební aranžmá a nahrávka
Barták Daniel
Scénář
Pixa Jan Pixová Alena
Texty písní
Pixová Kristýna
Text písně Sněhová královna
Suchý Ondřej
Režie
Olšovský Lubomír
Choreografie
Parvoničová Petra Peerová Helena
Scéna
Černý Martin
Kostýmní výtvarnice
Bláhová Kateřina
Asistentka výtvarnice
Goldflamová – Štětinová Petra
Masky
Pavlovský Pavel
Hudební nastudování
Finková Linda