Hudební divadlo Karlín

vypisuje

KONKURZ

do nově připravovaného muzikálu

Slunce, seno, jahody

Autoři filmové předlohy: Zdeněk Troška a Petr Markov

Autoři libreta: Petr Markov a Ondřej G. Brzobohatý

Hudba a text: Ondřej G. Brzobohatý

Režie: Antonín Procházka

 

Termín II. kola konkurzu 21. – 22. listopadu

v Hudebním divadle Karlín – Křižíkova 10, Praha 8

do druhého kola postupují úspěšní účastníci druhého kola, bližší informace obdrží všichni email. V případě že vám email nedorazil, pište na email: konkurz@hdk.cz

Hledáme:

Šimon Plánička (baryton/tenor) – 20 - 30 let - Svobodný, studující a sympatický mladík, který přijel do Hoštic dělat experimenty na krávách v JZD. Snaží se s nadhledem proplouvat mezi vesnickými drby o jeho vztahu s Blaženou Škopkovou, přičemž jeho jediným středobodem zájmu zůstávají krávy.

Blažena (alt/mezzosoprán) – 18 - 25 let - Blažena Škopková je mladá blonďatá dívka z Hoštic. Má mladšího bráchu Jirku. Blažena pracuje v kravíně a chodí se svým sousedem a instalatérem Vencou, hlavním playboyem Hoštic. Jakmile se v Hošticích objeví Šimon, je Blažena vedením JZD využita k tomu, aby ze Šimona jakýmikoliv dostupnými prostředky vytáhla, co se dá. Blaženu však zajímá jen její vztah s Vencou.
 
Škopková
(kontraalt/alt)  - 37 - 50 let - Marie Škopková je takzvaně “herdek baba”.  Má adolescentní dceru Blaženu a malého sígra, syna Jirku s manželem Škopkem. Je zasloužilou pracovnicí JZD a rozhodně si nebere servítky s ničím a s nikým. Co na srdci, to v daleko drsnější formě i na jazyku. Je motorem celé rodiny Škopků a více méně i celého Hoštického dění.
 
Škopek (baryton)- 37 - 55 - Manžel Marie Škopkové. Náplní jeho života je pivo, zase pivo, jídlo, spánek, pivo a televize. Nesnáší výtky své manželky a kdyby mohl, tak by všechny peníze, které beztak hlídá jeho žena, jenom propil za basy dvanáctistupňových piv. Prototyp českého vesnického fotra.
 
Malý Jirka (dětský mezzosopran) – 10 - 15 let. Sígr, který stále vymýšlí různé lumpárny. Jeho životním posláním je zahubit nejlépe všechny králíky v Hošticích. Má rád Šimona.
 
Předseda
(baryton) – 45 - 65 let - Předseda Hoštického JZD, Rádl je dobrosrdečný chlapík, který si svou funkci sice užívá, za to však vede družstvo od desíti k pěti. Má zálibu v amerických westernech a ze všeho nejvíc mu záleží na tom, aby měl doma klid, a aby ve zdraví přežil každoroční delegaci z kraje.
 
Venca  (baryton/tenor) – 19 - 35 let - Venca Konopník je hlavním instalatérem JZD. Má atletickou postavu a pro řadu holek z vesnice je to ten pravý alfa samec. Venca to o sobě ví a často to dává neomaleně najevo. Jeho vyjadřování a slovník nejsou zrovna přehlídkou etikety, avšak není to zlý člověk. Snaží se být spravedlivý a neústupný. Miluje Blaženu a chorobně na ni žárlí.
 
Miluna (alt/mezzosopran)– 20 - 40 let - Brunetka. Ústřední rivalka Blaženy Škopkové. Je beznadějně zamilovaná do Vaška Konopníka a dává to jemu i celé vesnici výrazně najevo. Pracuje v hospodě jako servírka a dělá všechno pro to, aby si ji Venca konečně všimnul a uvědomil si, že s ní se bude mít nejlíp.
 
Živočichář Béďa (baryton/tenor)– 25 - 50 let - Pravá ruka předsedy Rádla. Přeambicióznělý pracovník JZD, který si o sobě myslí, že je Alain Delon, avšak jeho vzezření i chování svědčí o opaku. Jde mu o titul v dojivosti mléka a v žaludku mu leží záměry brigádníka Šimona. Jinak je to ale ňouma, který se často a beznadějně snaží flirtovat s Eviku.
 
Farář Otík (baryton/tenor)– 50 - 75 let - Vesnický pastor, jehož ústředním posláním je především vyzvědět vše o všech. Pod alibistickou ochranou Boží vůle, mu tak skrze svou vyzvědačskou službu farních babek neunikne jediný hřích…dokonce i ten, který se nestal.
 
Cecilka
(alt/mezzosopran) – 55 - 75 let - Kostelnice a Otíkova pravá ruka i pečovatelka. Jedna z ústředních postav vedení Hoštické vyzvědačské tajné služby.
 
Kelišová
(alt/mezzosopran) – 55 - 75 let - Stará babka, drbna všech drben. Největší donašečka a špiónka celých Hoštic. Je jedinečná ve svých kamuflážích a přestrojeních, díky kterým je schopna se nepozorovaně infiltrovat kamkoliv a kdykoliv.
 
Eviku (alt/mezzosopran) – 20 - 45 let - Asistentka předsedy Rádla, pracovnice vedení JZD. Exaltovaný diblík, kterou zajímá všechno ostatní, jen ne papírování a veškerá administrativa JZD. Má slabost pro nově příchozího Šimona a je velmi šikovná v šíření drbů.

 Dále hledáme pěveckou, taneční company i offstage

Dále hledáme i chlapce na obsazení role (Paxley) v Addams Family

(přihlaste se pomocí stejného formuláře, do poznámek napište ucházím se i roli v Addams F.)

 

V případě dotazů pište na konkurz@hdk.cz

Premiéra červen 2022

 

Info ke konkurzu

 

Termíny: 21. – 22. listopadu 2021,

zápis v 8:30 pro uchazeče o role (i company, která uvedla některou z rolí), 9:45 děti+offstage, 10.00 pěvecká a taneční company  (ti co neuvedli žádnou roli)  

Místo: V prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8.

Dispozice: viz. email

Pozor: součástí konkurzu je choreografie, kterou se začíná

Prokazování bezinfekčnosti: Každý účastník konkurzu musí mít buď platné očkování nebo PCR, či antigenní test, dle platných vládních nařízení. Na místě je možné udělat si samotest. (SamoTesty jsou za 100Kč/ks k dispozici i na místě)

Režijní zkoušky proběhnou v období od duben-červen 2022*

První představení: červen 2022*

*změna termínů vyhrazena